آشنایی کامل با شیر گیوتینی شیر گیوتینی چیست؟ by elham keshavarz | kasrasaran

در ادامه صفحه با نگاهی بر ساختار شیر چاقویی ، به معرفی انواع مختلف این محصول می پردازیم که با توجه به آن ن بهتر است پارامترهای اصلی در خرید این محصول به دقت مورد بررسی قرار گیرد. محتوای مولیبدن بالاتر در گرید 316 می تواند اثرات نامطلوبی بر شکل پذیری آن داشته باشد، بنابراین ورق استیل 304 انتخاب بهتری است. به علاوه در پروژه هایی که محدودیت مالی وجود دارد، ورق استیل 304 ارزان قیمت تر از 316 است.

شیر چاقویی شیر گیوتینی

این شیر دارای دهانه V شکل است و در صورت نیاز می‌توان برای تنظیم جریان از آن استفاده کرد اما این امکان خیلی دقیق نیست. گيوتيني جهت انتقال سيال با گرانروي بالا (سيال هاي لجني) و يا سيالاتي که داراي ذرات جامد مي باشند مورد استفاده قرار ميگيرند. شفت یا ساقه نیز از فولاد ساخته شده و رزوه های آن تحت عملیات حرارتی قرار می گیرند تا در برابر سایش و فشار مقاوم باشند. پیش از این جنگ، تقاضا در بازار انرژی جهان با از سرگیری فعالیت‌های صنعتی افزایش یافته بود که جنگ بر وخامت اوضاع افزود. با گران شدن استقراض، مردم پول کمتری خرج می‌کنند و به تبع آن تقاضا کاهش می‌یابد که این عمدتا به کند شدن سرعت افزایش قیمت‌ها منجر می‌شود. با اینکه نرخ تورم در بریتانیا رو به کاهش است اما با هدف تورمی بانک مرکزی که ۲ درصد اعلام شده هنوز فاصله بسیاری دارد و بیش از ۳ برابر این رقم است.

یکی از پیامدهای افزایش پیاپی نرخ سود برای بسیاری از خانوارهای بریتانیایی، جهش شدید اقساط وام مسکن بوده است که در مقایسه با قبل، درصد قابل توجهی از درآمد یا پس‌انداز خانواده‌ها صرف آن می‌شود. کاهش نرخ تورم الزاما به معنی پائین آمدن قیمت‌ها نیست بلکه بیشتر مترادف کند شدن سرعت افزایش قیمت‌هاست. گزارش اخیر درباره تورم حاکی از آنست که نرخ بعضی از اقلام عمده خوراکی نظیر شیر، نان و غلات هم در ماه ژوئیه شاهد کاهش بوده؛ هر چند قیمت متوسط اقلام خوراکی در مجموع در مقایسه با پارسال ۱۵ درصد گرانتر شده است.

Knife Gate Valve

جنس استیل با توجه به نوع سیال و درجه حرارت در گرید های مختلف 304 و 316 و 316L تولید می شوند و معمولا با عملگر پنوماتیک از همان گرید شیر مونتاژ و استفاده می شود. فروش این محصول در جنس های چدن و فولاد و استیل در مدل های لاگ و ویفری و با نوع عملگر دستی و پنوماتیک از سایز 2 اینچ تا 36 اینچ در کلاس 150 مطابق استاندارد ASME B16.5 و بر اساس استانداردEN1092 در PN10,PN16,PN6 عرضه می گردد. در این نوشتار به عنوان راهنمای مختصری درحوزه شیر چاقویی یا شیرگیوتینی ، سعی شده است با نگاهی اجمالی به ساختار و عملکرد این تجهیز و انواع مختلف آن بپردازیم .

آشنایی کامل با شیر گیوتینی شیر گیوتینی چیست؟ by elham keshavarz | kasrasaran

شیر چاقویی از بدنه و دیسک و سیت و سیت رینگ و استم وعملگر و پکینگ و اورینگ و مهره تشکیل شده است و با توجه به فشار کاری و درجه حرارت و نوع سیال جنس این اجزا متفاوت می باشد. شیر کشویی چاقویی برای استفاده در شرایط کاری خشن مناسب است و لبه تیغه های آن به حالت تیز شده می باشد تا بتواند به راحتی مایعات سنگین و مواد نیمه جامد را قطع سایت کلیک کنید کند. همچنین، این شیر گزینه مناسبی برای استفاده در سیستم های آب پسماند و لجن می باشد. به ویژه در مواردی که سیال دارای خواص اسیدی باشد؛ چرا که تیغه های این شیر از فلز ضد اسید ساخته می شود و در برابر خوردگی و سایش مقاوم است. شیر گیوتینی (چاقویی) KNIFE GATE VALVE ، شیر تیغه ای ، شیر چاقویی، اسم مصطلح برای شیر های KNIFE GATE VALVE می باشد.

  • این مدل از شیر با نیروی باد فشرده باعث حرکت دیسک در جهت عمودی به صورت خطی می شود.
  • قطعه‌ای که موجب باز و بسته شدن شیر می‌شود، کروی شکل است که در واقع همان توپی شیر می‌باشد.
  • نوع اتصال PN6,P10,PN16 برای حداکثر فشار کاری 16 بار و با توجه به جنس لاینر می توان تا 110 درجه حرارت مورد استفاده قرار گیرد و قیمت آن با توجه جنس چدن نسبت به سایر مدل های این محصول ارزانتر می باشد.
  • شیر گیوتینی و چاقویی در اصل یک مدل از گیت ولو است که در فرآیندهای صنعتی کاربرد گسترده ای دارد.