راهکارهای پرپشت شدن سریع ابروها خبرگزاری ایلنا

راه های پرپشت شدن ابرو در یک هفته را در ادامه توضیح خواهیم داد. اگر می خواهید پرپشت شدن ابرو در یک هفته را تجربه کنید با این مطلب سماتک همراه باشید. جهت خرید این محصول و سایر مکمل‌های گیاهی پوست و مو می‌توانید به سایت داروخانه آنلاین مفیدطب مراجعه کنید. در این داروخانه می‌توانید بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو را برای خود انتخاب کنید. در ادامه مطلب با نحوه مصرف این قطره برای پرپشت شدن ابرو آشنا می‌شویم و نکات لازم در هنگام استفاده از قطره بلفارول را بیان خواهیم کرد.

شیمی‌درمانی یکی از روش‌های درمانی برای درمان سرطان است و هر جایی که رشد سریع سلول‌ها اتفاق بیافتد وارد عمل می‌شود و فولیکول مو و ابرو هم یکی از همین قسمت‌ها است. به همین دلیل افرادی که شیمی‌درمانی می‌شوند ریزش شدید ابرو و مو را تجربه می‌کنند. این مشکل را نمی‌توانید خودتان حل کنید و باید منتظر اتمام شیمی‌درمانی بمانید. برای اینکه ابروهای خود را تقویت کنید باید از عواملی که باعث ایجاد ریزش ابرو می‌شوند اطلاع داشته باشید و از آن‌ها اجتناب کنید یا به دنبال رفع مشکل باشید. تار ابرو درست مثل موی سر، یک بازه‌ی رشد و عمر مشخص دارد. تارهای ابرو دائما در حال رشد، طی کردن چرخه‌ی عمر و افتادن هستند و دوباره به جای آن‌ها تارهای دیگری رشد می‌کند.

فقط یادتان باشد که یک ساعت بعد باید ابرو یا موهایتان را با آب بشویید. یک کپسول ویتامین ای را باز کنید و از یک برس مژه استفاده کنید تا چند قطره به ابروهایتان بزنید. این روغن باعث قطع ریزش موها می شود و کیفیت آنها را بالا می برد. مخلوطی از یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و چند قطره عسل پر از ویتامین است، به ویژه ویتامین E و استفاده از آن آسان است.

راه حل دیگر این است که تکه های لیمو را در یک چهارم فنجان روغن نارگیل قرار دهید. این روش نیاز به زمان و حوصله بیشتری دارد و باید حداقل ۱۵ روز قبل از مصرف در جای خنک قرار داده شود. بعد از آماده شدن، تکه ای پنبه را به محلول آغشته کرده و سپس بر روی ابرو بمالید. این کار پیشنهاد نمی شود چون تیغ هیچ گونه تاثیری روی پرپشت یا کم پشت شدن ابرو ندارد؛ تنها باعث ضخیم تر شدن تار های ابرو می شود و خواب موهای ابرو های شما را عوض می کند.

روغن زیتون علاوه بر هزاران فایده‌ای که دارد، حاوی ویتامین E  است. همان طور که بارها تآکید کرده‌ایم، این ویتامین باعث تقویت فولیکول مو می‌شود. با این توضیح حتی می‌توانید برای ضخیم‌شدن ابرو، جلوگیری از سفید‌شدن آن و حتی پیشکیری از ریزش مو از آن استفاده کنید.

درمان بعدی در این لیست، استفاده از روغن کرچک است بسیاری از مردم ،اغلب روغن کرچک را برای تحریک رشد مو و مژه استفاده نمی کنند شما می توانید این کار را با ابروهای خود انجام دهید. روغن کرچک از بذر کاستور استخراج می شود و این به عنوان “روغن معجزه گر” شناخته می شود. پروتئین، ماده اساسی زندگی بخش هر سلول است که جزء بافت هایی است که بدن و همچنین بافت نرم بدن را ایجاد می کند و محافظت می کند. پروتئین، در برخی از غذاها مانند؛ گوشت، شیر، تخم مرغ، سبزیجات سبز، توفو و غلات موجود است. از کورتیکواستروئیدها برای جلوگیری از التهابات پوستی، اگزما، درماتیت و کاهش آلوپسی که عوامل تأثیرگذار در ریزش و جلوگیری از پرپشت شدن ابرو و مژه هستند، به‌صورت موضعی یا تزریقی استفاده می‌شود.

روش‌هایی مانند کاشت ابرو، میکروبلیدینگ، فیبروز و هاشور را نمی‌توان به عنوان یک درمان برای ریزش ابرو در نظر گرفت. با این حال این روش‌ها به عنوان راه چاره‌ای برای حل این مشکل وجود دارند. راهکارهای ترمیم ابرو باعث پرپشت شدن ابرو و رشد مجدد نمی‌شوند، اما موجب بهتر شدن ظاهر ابروها می‌شوند.

تحقیقات متعدد نشان داده است که هورمون استرس می‌تواند نقش مهمی در ریزش مو داشته باشد. در واقع استرس باعث ایجاد شرایطی به نام  Telogen effluvium می‌شود که یکی از دلایل اصلی ریزش موی ناشی از استرس است. با روش‌های طبیعی زیر می‌توانید ابروهایی پرپشت‌تر داشته باشید.

به یاد داشته باشید که آن را به مدت چند دقیقه برای نتایج بهتر ماساژ دهید. دانه شنبلیله غنی از پروتئین، لسیتین و اسید نیکوتینیک است که به رشد مو و تقویت ابرو کمک می کند. روغن سیاه دانه نیز تاثیرات سریع و خوبی بر روی رفع ریزش ابروها دارد. برای این منظور می توانید به مدت 10 روز این روغن را با یک فرچه روی ابروهای خود بزنید.

می‌دانید که این روغن خواص التیام‌بخشی و آرامش‌بخشی دارد. به همین دلیل هم هست که باعث آرام‌شدن جای ضربه می‌شود و از درد آن می‌کاهد. پوستی که همواره اکسیژن تازه دریافت می‌کند، خیلی سریع‌تر می‌تواند به ترمیم خود بپردازد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار