سبک شناسی دکوراسیون داخلی ویلا های شمال کشور

روحانگیز با آراستن این دیوار از آینههای طلایی و متعدد و فیلمبرداری متفاوت به گونهای که بازیگر در هر آینه با تصویر متفاوتی به بیننده نمایان شود این پیام به طرز عمیقتری به مخاطب میرسد که شما در هر آینه متفاوتید و این آینهها تمثیلی از جهانهای دیگری هستند که چهرههای دیگری از شما در این جهانهای آینهای مشغول زندگیاند. نمای آن از بیرون یک طبقه به نظر میآید اما درواقع ساختمان دارای دوطبقه است. اولین صحنهای که از داخل عمارت میبینیم در سکانسی است که لیلی وارد سالن میشود. چهار نوع نورپردازی در طراحی ویلا استفاده میشود که عبارتند از نورپردازی پس زمینه، نورپردازی مخفی، نورپردازی دکوراتیو و نورپردازی تأکیدی. با پیشروی در طراحی، برنامه ریزی برای ساخت با تعیین محل نمای جلوی آن آغاز می شود ، زیرا ساخت ویلا باید از عناصر اقلیمی به نفع خود استفاده کند.

طراحی داخلی خانه ویلایی یک طبقه

دکوراسیون منزل به دو بخش تقسیم شده: سالن پذیرایی و اتاق خواب روحی و همایون که کاملا در سبک و سلیقه یک خانم کلاسیکپسند قرار دارد و اتاق دختران جوان که به شکلی مدرنتر و بهروزتر چیده شده است. وقتی در فیلم به چند سال بعد میپریم، دکوراسیون اتاق خواب لیلی به اقتضای رشد سنی او کمی بزرگانهتر میشود، هرچند هنوز هم آن فضای لطیف و رنگارنگ و آن حال و هوای خیالانگیز در چینش اتاق حفظ شده است، اما اکسسوریها و دکوراتیوها کمی تغییر کردهاند. این مدل مبلمان فقط برای خانههای بزرگ استفاده نمیشود بلکه به دلیل ظاهر کوچک و جمع و جورش به درد پذیراییها و سالنهای کوچک هم میخورد. در صورتی که نیاز دارید تا از روش های قدیمی برای ساخت ویلای معمولی استفاده کنید می توانید با صرف زمان طولانی تر و پرداخت هزینه بیشتر برای ساخت ویلا در شمال اقدام کنید.

طراحی داخلی ویلا مدرن

این خانه ویلایی کاملا با رویکردی مدرن و با استفاده از مصالح طبیعی طراحی شده است. وقتی هنوز هیچ چیز از این خانه و ساکنانش نمیدانیم در اولین صحنه از فیلم اتاق خواب و تزئینات آن را میبینیم. همانطور که میبینید در این سبک چیدمان هیچ بخشی از اتاق بدون جزئیات رها نمیشود. اما نکاتی هستند که حین اجاره ویلا استخردار بهتر است به آنها توجه کنید تا بدون هیچ مشکلی فقط از اقامتتان لذت ببرید و سفری خاطرهانگیز را در تقویم زندگیتان ثبت کنید. خلاصه طرح، جایی که نیازها و انتظارات به شیوه ای صحیح و واقع بینانه ارائه می شود، نکات بسیاری را در مراحل بعدی فرآیند راهنمایی می کند.

طراحی داخلی ویلا های مدرن

لیلی دختربچهی کنجکاو همایون است که برحسب اتفاق و خواندن یک کتاب رمزآلود متوجه میشود که خانواده او در زمانها و مکانهای بسیاری زندگی کردهاند. پس از مرگ مادرش و تلاش ناموفق او برای یافتن نیمه گمشده تابلوی ارزشمندی از زمان نیکانش، حالا نوبت لیلی است که نیم دیگر تابلوی نگارگری را به دست بیاورد و نفرینی منحوس را از خانوادهاش دور کند. وقتی روحانگیز نیمه گمشده نگارگری را پیدا میکند بار سفر را بسته و راهی فرانسه میشود. لیلی به این روستای متروکه میرود تا رد و نشانی از نگارگری مادرش پیدا کند. اما میرسیم به آینههای متعددی که به دیوار آویخته شده و معانی متفاوتی دارد. این خدمات شامل مشاوره تلفنی، مشاوره خرید، طراحی فضای مورد نظر مشتری، ارائه پلان یا طرح سه بعدی و خرید، نظارت و اجرای پروژه میباشد که هر یک از این خدمات هزینههای متفاوتی دارند.

گچبریها و پتینهکاریهای طلایی که در مرکز آن نقاشی خیرهکنندهای قرار گرفته است تاریخ شگفتانگیز هنر فرانسه را به ما یادآور میشود که اکنون به معماری فرانسوی نیز راه یافته است. خانه با یک بخاری هیزمی چدنی گرم میشود که برای مناطق دورافتادهای که دسترسی به گاز شهری ندارند این مدل بخاری بسیار کارآمد است و طرح کلاسیک و ابزارخورده آن حس صمیمیت دلنشینی به فضا میدهد. این دکوراسیون خانه یک زن قدرتمند از یک خاندان اصیل و نامدار است. در این گونه سبک کلاسیک رنگ اولین عنصری است که به چشم ناظر میآید و طیف رنگها همان وقار و شکوهی را تداعی میکنند که دیگر المانهای این سبک نشانگر آن هستند. اینجا نیز رنگهای روشن کاربردهای وسیع و گسترده ای در ویلاهای کلاسیک دارند اما این رنگها معمولا در کنار رنگهای خنثی و یا تیره به کار میروند. آشپزخانههای ویلا به صورت اپن همراه با جزیره طراحی میشوند.

طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن

استفاده از سنگ مرمر به دلیل عدم مقاومت در برابر شرایط جوی در فضای داخلی و اغلب در دیواره های پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله مزایای نمای آجری میتوان به ( عایق گرما و سرما، مقاومت در برابر رنگ پریدگی، رنگ های متنوع و سرعت بالا در اجرای خشک اشاره کرد. ۸- اتاق ناهار خوری ۱۲ نفره ای که از نور بسیار مناسبی برخوردار بوده و میل به غذا خوردن را چند برابر می کند ! احتمالا با دیدن این تم زرشکی – طلایی و زرق و برق دکور آن به یاد فیلمهای کلاسیک تاریخ سینما میافتید و این فضا به نظرتان آشنا میآید.

در همین راستا از موسیقی جادویی بامداد افشار که فضای سورئال و گاها ترسناک فیلم را تقویت میکند و صحنهپردازی زیبای آیدین ظریف که با انتخاب درست و اصولی لوکیشنها و فضاسازی بصری مناسب تلاش کرده است تا اجازه ندهد بیننده از خط روایی داستان جدا شود، نباید غافل شد. در سبک کلاسیک اروپایی مبلمان با چوب درجه یک به همراه حکاکیهای ظریف و هنرمندانه استفاده میشود و معمولا پارچههای ساده اما قیمتی و باکیفیت مورد مصرف قرار میگیرند، درست مانند آنچه در تصویر میبینید.

دکوراسیون داخلی ویلا

همانطور که در عکسها میبینید به جز اتاق خواب روحانگیز درب مابقی اتاقهای عمارت قفل است و احتمالا به دلیلی شرایط خاص این کاخ اجازه ورود و بازدید از آن را نداریم! این کاخ پس از مدتی به مالکان شخصی فروخته شد و مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. به همین سبب از این لحاظ برتر و خاص هستند. یکی از مواردی که در طراحی ویلا در شمال باید به آن توجه کرد وجود نیروی کار حرفه ای در این منطقه میباشد. طراحی و ساخت ویلا دوبلکس یکی از ایده های محبوب و پرطرفدار برای داشتن یک ویلای لوکس و مجهز محسوب می شود که با اجرای آن ویلای شما از نمای منحصر به فرد و معماری جذابی برخوردار خواهید شد. او عاشق شعر و هنر است و خاندان و نیاکانش از روی کتابهای اساطیری و فاخری مانند هفت پیکر نظامی صنایع دستی رازآلودی میساختند که نسل به نسل میگردد تا به روحانگیز و دخترانش میرسد.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

باید از نگاه فردی که وارد خانه می شود ورودی ویلا را دکور نمایید. خانه دارای حیاطی بزرگ و درندشت است و دورتادور ساختمان پنجرههای بزرگ قدی قرار داد و همین موضوع باعث شده است تا این عمارت بسیار پرنور و روشن جلوه کند. طبقه دوم دارای بالکنی سرتاسری است که دورتادور ساختمان را در بر میگیرد و محیطی دنج برای تماشا کردن و لذت بردن چشماندازهای حیرتانگیز اطراف به وجود میآورد. طراحی و ساخت ویلا در شمال کشور با توجه به شرایط اقلیمی خاص منطقه صورت می پذیرد، در واقع نوع معماری و دکوراسیون داخلی ویلا بر اساس موقعیت جغرافیایی تعیین خواهد شد. همه اینها دست به دست هم دادهاند تا شاهد یک دکور فوق جذاب باشیم. اگر شما هم جزو علاقه مندان به ساخت ویلا در نوشهر باشید اما زمان کافی برای صرف وقت برای ساخت و ساز نداشته باشید می توانید کار خود را به پیمانکاران بسپارید و ضمن ساخت ویلایی متناسب با سلیقه ی شخصی، بر روند کار نیز نظارت داشته باشید.

هزینه طراحی داخلی ویلا

ممکن است به علت ناآگاهی و عدم درست استفاده از وسایل، انرژی بیشتری را مصرف کنند. بعد از گفت و گو با تیم طراح دکوراسیون داخلی در کرج آنها متوجه علاقه و نیاز های شما می شوند و منزل شما را همان جوری طراحی می کنند که نیاز دارید تا فضایی سرشار از آرامش را برایتان به ارمغان بیاورند. آینههای دیواری و قدی بزرگی که در سالن تعبیه شده دوباره ما را به چالش اصلی فیلم، یعنی جهانهای آینهای برمیگرداند. دیوار پشت تختخواب با کاغذ دیواری قهوهای – طلایی آراسته شده و مابقی دیوارها با کاغذ دیواری زرشکی و رگههای طلایی آن تزئین شدهاند که این رنگ با موکت کف اتاق و برخی اکسسوریها هماهنگ است.

در مرحله اول شما موظفید کپی و اصل سند مالکیت زمین خود را به همراه فیش پرداخت عوارض نوسازی و اصل و کپی شناسنامه مالک زمین، به شهرداری ارائه دهید. در کنار همه اینها قاب عکسهای کوچک خانوادگی که در سالن و اتاق خواب به چشم میخورد نشانگر عشق و محبت بین اتحادهاست، هرچند در قسمتهای اول این مهر و صمیمیت خیلی هم به چشم بیننده نمیآید. اینهمه تجمل و زیبایی و شاعرانگی در دکور فرانسوی تعجبی هم ندارد، هرچه باشد فرانسه به کشور عاشقانهها معروف است! هرچند پس از اینهمه سال اتحادها به دکوراسیون آن دست نزدند و شکل و شمایل یک آشپزخانه کلاسیک هنوز هم در آن مشهود است. با راهکارهای سادهای که در ادامه به شما خواهیم گفت میتوانید زیباترین دکوراسیون ویلا را برای ویلاهای کوچک، ویلای مدرن امروزی و حتی ویلاهای دوبلکس هم اجرا کنید. استفاده از لوکیشنهای معروف به همراه انتخاب حرفهای دکوراسیون داخلی و خارجی فضاها میتواند تاییدکننده عملکرد حرفهای طراح صحنه سریال باشد.

طراحی ویلا دوبلکس کوچک

این اتاق پر از عروسک و اسباببازیهای ریز و درشت است و بازی کردن و حرف زدن با همین عروسکهاست که قوه تخیل لیلی را تا به این اندازه تقویت کرده طراحی داخلی ویلا است. این سوالات و ده ها سوال دیگر را قبل از شروع به کار حتما از خود بپرسید و برای آن ها پاسخ های منطقی پیدا کنید. اگر به دنبال صرفهجویی در هزینههای خود هستید، در زمان خرید مصالح ساختمانی بیشترین دقت را به خرج دهید. از دیگر دلایلی که برای مشتریان بسیار مهم است قیمت تمام شده ساخت و طراحی ویلا است که به علت ارتباط مستقیم گروه لوکس آبان با تولید کنندگان یا وارد کنندگان مصالح ساختمانی یا تولیدات لوکس ساختمانی از این رو قیمت تمام شده طراحی و ساخت انواع پروژه های خود را اعم از طراحی ویلا به طرز محسوسی کاهش داده است که همین امر در شرایط اقتصادی می تواند موقعیت و شرایط مناسبی را برای مشتریان ایجاد نماید.

طراحی داخلی ویلا کلاسیک

زیبایی حیاط بر دکوراسیون کل خانه تأثیر می گذارد. سرتاسر دیوارهای سالن از تابلوها و نقاشیهای نفیس آراسته شده و کنسولها و ویترینهای چوبی که حاوی دکوراتیوهای گرانقیمت هستند در هر گوشه خانه چیده شدهاند، حتی در مکانهای خارج از دید مانند راهروها. روی هر دیوار فریمی گچبری شده و در داخل آن تابلوها و نقاشیهای قیمتی نصب شده است. سیستم تهویه مطبوع و مناسب در آشپزخانه نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورتی که به درستی پیاده سازی نشود میتواند حسابی مشکل ساز شود. نیست و این میتواند تاثیر مستقیمی بر ماندگاری و استقامت ویلا داشته باشد. دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک با توجه به کمبود و محدودیت فضا، کار آسانی نیست. در نتیجه هر قسمت از ویلا باید به صورت اختصاصی نورپردازی شود. این بالکن رو به کوه سرسبزی که در تصویر میبینید بزرگتر و پهنتر میشود و دلیل آن این بود که خانواده سلطنتی بتوانند در این فضای تماشایی روی بالکن پشت ساختمان لذت یک دورهمی دلچسب را تجربه کنند.

در طراحی ورودی ویلا باید به بخش هایی مثل سایه بان و پارکینگ اختصاصی، سنگ فرش یا شن های درشت برای کف سازی و مشخص کردن مسیر منتهی به درب ورودی، ایجاد فضای سبز هنرمندانه، طراحی آبنما و حوض، ستون و سرستون های شیک و جذاب همراه با چراغ سرستونی و سردری مناسب، پلکان ورودی همراه با چراغ های حرفه ای مخصوص پلکان، توجه به سردرب ویلا به منظور افزایش و ارتقای سطح کیفی ورودی ویلا و حتی رنگ و سبک ساخت درب ورودی توجه ویژه داشته باشید. از همان جلوی درب ورودی بوفهای با چوب اعلای تراشخورده مملو از اقلام عتیقه و قیمتی میبینیم.

دیوار به دو بخش تقسیم شده است. هتلها فضای بزرگی برای استقرار شمار قابل توجهی از مسافران دارند اما متل ها، فضای کمی داشته و معمولاً یک یا دو طبقه هستند. این موقعیت با بالا بردن سطح زمین تا حدود دو متر، با روش برش و پر کردن زمین، به دست آمده است. در این مسیر اتفاقات جالبی رخ میدهد و لیلی با جهانهای دیگری آشنا میشود و دست به کشف اسرار زندگیهای نزیسته خود میزند. در این مرحله پس از انجام محاسبات برگهای به عنوان اتمام بنا که در حقیقت همان پیش نویس پایان کار و تأییدیههای کارشناسان رئیس بازرسی است، نوشته و تهیه میشود. در نتیجه راحت تر می تواند تغییرات مورد نیاز خود را به طراح منتقل کند. این رنگ از رنگ هایی است که به راحتی می تواند خود را با رنگهایی دیگر ترکیب کند ، بنابراین رنگ زرد نیز بهترین گزینه برای ترکیب کردن با رنگ طوسی می باشد .