طراحی پلان اداری مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران | memarinavaz

از سویی دیگر ساختمان اداری باید به گونه‌ای ساخته شود که دسترسی برای کلیه‌ی مراجعین خود از جمله معلولین به آسانی صورت گیرد تا افراد عادی و معلولین بتوانند با فراغ بال در محیط اداری به انجام امور خود بپردازند. از میان موضوعات در طراحی ساختمان اداری می‌توان به مسائلی مانند، محل ورودی ساختمان اداری، راحتی شرایط کار، ایجاد چشم انداز مناسب و فضای سبز و تهویه مناسب اشاره نمود. در صورتی که کارکنان در محیط کار خود به نوعی حس راحتی داشته باشند، امور جاری‌شان را می‌توانند به نحو مناسب‌تری انجام دهند. تجهیزات و مبلمان در اندازه‌ها و فرم‌های مختلف برای کارکنان فراهم می‌شود و نوع آن به وظیفه و کار فرد وابسته است. سیستم باز اداری به فضاهایی گفته می‌شود که به وسیله‌ی جداکننده‌های سبک از هم یکدیگر شده‌اند. سیستم بسته اداری نیز به محیط‌هایی می گویند که به وسیله‌ی دیوارهای جدا کننده و به شکل اتاقهای مستقل ساخته شده‌اند.

نقشه‌ی باز برای دفتر کار

طراحی پلان اداری مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران | memarinavaz

افرادی که در پروژه‌ای یکسان یا در یک بخش اداری همکاری می‌کنند، با گروه‌بندی می‌توانند از ارتباطات مؤثرتر و تکمیل پروژه‌ها بیشتر لذت ببرند. برخی از دفاتر کاری با طراحی گروه‌محور برای گروه‌هایی که حفظ حریم خصوصی برایشان مهم است، فضای بسته‌ای را تعبیه می‌کنند. پلان اداری  به صورت فایل اتوکد شامل پلان های کامل پروژه در 4 طبقه، شامل تمامی فضاهای مورد نیاز در یک ساختمان ادرای می باشد. گوگل از خلاقیت شکوفا می‌شود و این تفکر به دلیل طرح‌های دفاتر آن‌ها بسیار زیاد شده است و برای هر کارمندی فضایی برای خلاقیت فراهم می‌کند. یکی از شعار‌های گوگل این است که هیچکس نباید از خوراکی بیش‌از ۱۰۰متر فاصله داشته باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب دفتر گوگل وجود سرسره و تیر آتش نشان برای حرکت در طبقات است.

دانلود پلان ساختمان اداری تجاری

میزهای کار، کمدهای بایگانی و واحدهای نگهداری لوازم برای تکمیل جایگاه ها به پنل نقشه اداری متصل می شوند. بهتر است فضاهایی جداگانه برای آقایان و خانمها در کنار هم تعبیه شود و در صورتی که این فضا نزدیک وضوخانه باشد می‌تواند کارایی مناسب‌تری داشته باشد. ساختمان‌هایی که در عصر حاضر بنا می‌شوند دارای استفاده‌های متفاوتی هستند که بخشی از آنها دارای کاربری اداری و امور دفتری می‌باشند. اگر کارکنان در محیط کار احساس راحتی کنند بهتر می توانند وظایف خود را انجام دهند. معمولاً ارتفاع این حائل ها ۸۰ تا ۱۸۰ سانتی متر است که بستگی به میزان خصوصی بودن محیط دارد. به طور کلی باید دسترسی به قفسه بندی، تجهیزات کوچک و فایل ها راحت و آسان باشد.

  • تجهیزات و مبلمان در اندازه‌ها و فرم‌های مختلف برای کارکنان فراهم می‌شود و نوع آن به وظیفه و کار فرد وابسته است.
  • سیستم باز اداری به فضاهایی اطلاق می شود که توسط جداکننده های سبک از هم تفکیک شده اند.
  • برای دیدن مطالب مشابه به دانلود پروژه اداره شورای شهر مراجعه فرمایید.
  • اما این بار می‌خواهیم شمارا با سه تا از بهترین پلان‌های باز در طراحی داخلی اداری اشنا کنیم.
  • پوستر معرفی پروژه در ابعاد و کیفیت بالا مناسب چاپ در ابعاد بزرگ و ارائه بدون هیچ گونه متن اضافی و در قالب عکس میباشد که شامل 2 پوستر میباشد که رندر های سه بعدی و پلان های پروژه را با کیفیت مناسب آماده ارائه مینماید.

فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث تغییر شیوه انجام امور کاری و فرایندهای ساختمانی نسبت به گذشته شده است. در صورت داشتن مشاوره طراحی و اجرای پروژه هایتان با ما تماس حاصل فرمائید. صرف‌نظر از این‌که از این موضوع آگاه باشیم یا خیر، بسیاری از شرکت‌ها در یک یا چند نقطه «ادغام عمودی» را انجام می‌دهند. ما براي طراحي ساختمان اداري كارخانه، اندكي پس از اجراي كامل سقف‌ها و تيغه‌چيني برخي طبقات دعوت به كار شديم، به همين دليل، با ثابت ماندن عناصري چون ستون‌ها، دستگاه پله و آسانسور، با محدوديت‌هايی روبرو بوديم. بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید. نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مثلاً مشاغلی که سرو صدا دارن را جدا از کارمندان اداری که کار روتین انجام می‌دهند بگذاریم. در این قسمت برای آن دسته از همراهان گرامی خط معمار که به دنبال پلان های کامل یک ساختمان اداری هستند، مجموعه پلان های یک ساختمان اداری ۵ طبقه را آماده نموده ایم. در فایل اتوکدی که برای دانلود قرار داده شده است، پلان طبقات شامل پلان پارکینگ و ۴ طبقه بالای آن به همراه مقاطع نما قرار داده شده است. در این بخش برای همراهان گرامی خط معمار، یک پلان کامل و کاربردی دیگر را آماده دانلود نموده ایم. در این بخش شما می توانید پلان یک ساختمان اداری را بطور کامل دانلود نمایید. این فایل اتوکدی شامل پلان طبقات ساختمان به همراه پلان نمای ساختمان می باشد.