HSE چیست ؟ مرکز آموزش HSE جنوب کشور | elitarchgroup

به این ترتیب جان میلیون‌ها انسان نجات یافته است و بسیاری دیگر از رنج‌های طولانی مدت ناشی از بیماری و نقص عضو در امان مانده‌اند. این صنایع به‌دلیل محیط‌های کاری ناایمن دچار آسیب‌ها، بیماری‌ها و تلفات محیط کار می ‌شوند. ایجاد و پیاده‌سازی سیستم HSE موثر برای جلوگیری از خطرات حوادث غیرقابل برگشت بسیار دکور مهم است. در نهایت کارکنان ایمنی بهتر را خواستار شدند و دولت‌ها با معرفی قوانینی که کارفرمایان را ملزم به تضمین سلامتی و ایمنی محل کار می‌کرد، واکنش نشان دادند. این قوانین شامل پرداخت بیمه پزشکی و سایر غرامت به جراحات، مرگ و بیماری ناشی از فعالیت‌های کاری است. به همین دلیل هدف اصلی استانداردسازی محیط کار، جلوگیری از مرگ ناشی از کار، صدمات و ایمنی کامل کارگران است.

HSE چیست ؟ مرکز آموزش HSE جنوب کشور | elitarchgroup

نیروی کار هر کشور بخصوص کشورهای درحال توسعه یکی از مهمترین سرمایه‌های آن کشور درجهت پیشرفت‌های اقتصادی و اجتماعی محسوب می‌شود. در همین راستا سه اصل سلامتی، امنیت و محیط زیست تاثیر زیادی در تامین بهداشت و محافظت از نیروی کار انسانی دارد که نظارت بر اجرای درست این اصول نیازمند داشتن دانش کافی در این زمینه است که اچ اس ای نام دارد. درواقع این رشته شامل دانش‌هایی همچون پیش‌بینی، تشخیص، ارزیابی و کنترل خطرهای بهداشتی در محیط کار با هدف نگهداری و بالا بردن سلامت و تندرستی کارگران و در نهایت، ایمن نگهداشتن جامعه می‌باشد. با توجه به اهمیت اچ اس ای در صنایع و الزامات وجود نفرات HSE در سازمان‌ها، وجود مراکز تخصصی در این زمینه یکی از مهم‌ترین نیازهای مطرح در کشور شناخته می‌شود. از مراکز معتبر و با سابقه در این حوزه ، آکادمی تخصصی HSE فارسی یا مؤسسه مهندسی و آموزشی کادیک را می‌توان نام برد که دوره‌های مختلف ایمنی، بهداشت کار و محیط زیست را برای صنایع مختلف طراحی و برگزار می‌کند.

با عضویت در خبرنامه مجله ایمن ترافیک

دولت‌ها هم قوانینی تصویب کردند که کارفرمایان را ملزم می‌کرد تا سلامت و ایمنی محیط کار را تضمین کنند، حق بیمه‌ی پزشکی پرداخت کنند و برای آسیب‌های مختلف، مرگ و بیماری‌های ناشی از فعالیت‌های کاری غرامت بدهند. سلامت ، ایمنی و محیط زیست یا اچ‌اس‌ای از سه کلمه سلامت Health، ایمنی Safety و محیط زیست Environment تشکیل شده‌است. آموزش سلامت ، ایمنی و بهداشت محیط باید برای افرادی که به تازه گی به محیط کار وارد شده اند اعمال شود تا اطلاعات و آموزش کافی را برای انجام کار دریافت کنند.

  • گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی اشتباها توسط برخی افراد گواهینامه HSE نامیده میشود .
  • رعایت دستورالعمل‌های ایمنی می‌توانند هزینه‌های پزشکی، ناتوانی و بیکاری را کاهش دهند.
  • دانشجویان در این مقطع با مفاهیم و اصول مهندسی در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست آشنا می‌گردند.
  • در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با اهداف و کاربرد HSE آشنا شوید.
  • هدف اصلی داشتن یک سیستم hse به شیوه‌های کاری معیوب کارکنان، به‌ویژه در صنعت تولید بازمی‌گردد.

کابل اعلام حریق یا کابل نسوز دارای طراحی ویژه جهت کابل کشی سیستم های اعلام حریق می باشد. طي دهه هاي متمادي سيسـتم هاي اطفاى حريق اتوماتيك، نقش بسيار مهمى در حفاظت از حريق ايفا نموده اند. نوع ماده اطفا كننده از يك سو و فن آوري مربوطه از سوي ديگر در حال پيشرفت می باشد.

راهنمای درج آگهی استخدام مهندس hse